Stowarzyszenie Artystów Młode Sztuki prezentuje:

Kontakt / 2004 / 2005


aktualności
program
autorzy
wystawy
regulamin
organizatorzy
partnerzy
archiwum
faq
kontakt 


Patroni medialni:
© Stowarzyszenie Artystów Młode Sztuki» Aktualności

15.03.2006 | Zobaczymy ich w Krynicy

Dobiegł końca I etap konkursu fotograficznego w ramach III Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej i Krajobrazowej Krynica-Zdrój 2006. Organizatorzy otrzymali 71 zgłoszeń od Autorów pragnących zaprezentować swoje wystawy podczas imprezy. Jury, złożone z fotografów, fotoreporterów i dziennikarzy wyłoniło 33 najlepszych Autorów.

Konkurs, już tradycyjnie rozgrywany w ramach Festiwalu jest przeznaczony dla twórców, którzy nie są z fotografią związani zawodowo, a chcieliby zaprezentować swoje prace szerokiej publiczności. W tym roku na adres organizatorów napłynęło 71 ważnych zgłoszeń, które rozpatrzyło jury podczas posiedzenia w dniach 4-5.III Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowaliśmy zróżnicowane wystawy - mówi prof. Grzegorz Bogusz, Dyrektor Biura Organizacji Festiwalu, przewodniczący Jury. Wybieraliśmy i prace nietypowe, oryginalne, charakteryzujące się świeżym, niemal awangardowym podejściem do tematu fotografii przyrodniczej jak i fotografie reprezentujące klasykę fotografii przyrodniczej w najlepszym stylu.

Wystaw na Festiwalu zobaczymy sporo. Zdaniem jurorów, w stosunku do lat ubiegłych, podniósł się poziom prac nadsyłanych na konkurs. Tym razem do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się aż 33 wystawy - trzykrotnie więcej niż w roku ubiegłym. Po raz kolejny potwierdziło się, że prawdziwe talenty nie mają związku z wiekiem Autora ani z posiadanym przez niego sprzętem fotograficznym - mówi Agnieszka Kantaruk, Prezes Stowarzyszenia Artystów, pomysłodawca Festiwalu. Od pierwszej edycji imprezy obserwujemy tendencję, że najlepsze prace pochodzą od twórców, którzy nigdy nie otarli się nawet o zawodową fotografię - z wielką stratą dla tej dziedziny sztuki. Przemawia za nimi ogromna wrażliwość, ponadprzeciętna umiejętność obserwowania świata. Chcemy tych ludzi zachęcać do prezentowania swoich prac, rozwijania talentu. Właśnie temu służy konkursowa część Festiwalu - dodaje.

33 najciekawsze wystawy tegorocznej edycji oraz ich Autorów będzie można zobaczyć w lipcu podczas Festiwalu w Krynicy. Już na miejscu wystawy ocenią profesorowie wyższych szkół artystycznych, zawodowi fotografowie i dziennikarze. Najlepszych Autorów wyłonionych w drugim etapie poznamy w dniu otwarcia Festiwalu - 7 Lipca 2006.

W tym roku w części konkursowej swoje prace prezentować będą:
1. Piotr Gaczek (Gostyń)
2. Urszula Kudrzycka (Kuźnica)
3. Celina Małgorzata Dziedzina (Szczawnica)
4. Wojciech Smółkowski (Wyszków)
5. Łukasz Gracz (Kwiecewo)
6. Mariusz Jankowski (Kalisz)
7. Jacek Szarek (Rzeszów)
8. Miłosz Myśliwiec (Brzeszcze)
9. Alicja Urbanowicz (Staszów)
10. Marta Rydzyńska (Dąbrowa Opolska)
11. Tomasz Urbanowicz (Staszów)
12. Bogusław Kuderewicz (Alwernia)
13. Sebastian Duda (Wrocław)
14. Marcin Bublewicz (Gryfice)
15. Magda Witczyk i Marcin Kiwiński - praca wspólna (Wrocław)
16. Robert Nowak (Rząśnia)
17. Joanna Bodnar (Rotmanka)
18. Arkadiusz Juszczak (Zielona Góra)
19. Marcin Sacha (Tarnów)
20. Artur Magdziarz (Szczecin)
21. Jarosław Talacha (Warszawa)
22. Michał Stec (Czechowice - Dziedzice)
23. Maciej Duczyński (Ruda Śląska)
24. Andrzej Kryza (Dąbrowa Górnicza)
25. Marcin Dobas (Łomianki)
26. Magdalena Rydzy (Kraków)
27. Jacek Pakuła (Pruszków)
28. Stanisław Jawor (Myślenice)
29. Maciej G. Szling (Nowy Sącz)
30. Dariusz Wilk (Krosno)
31. Eliza Bieleń (Kraków)
32. Stanisław Popardowski (Ziębice)
33. Romuald Cichos (Lubliniec)


<- Powrót do strony głównej