» 06.07.2007 | Gala otwarcia i Laureaci konkursu
W godzinę po wernisażu Wojciecha Smółkowskiego zapełniła się nieomal w całości sala widowiskowa w Pijalni Głównej. Ogłoszenie wyników konkursu stało się okazją do spotkania wszystkich uczestników, organizatorów i gości, oraz – na czym Stowarzyszeniu szczególnie zależało – krynickich przyjaciół Festiwalu zorganizowanego dzięki stałemu wsparciu miejscowych firm i instytucji.
Jury obejrzało starannie wszystkie wystawy konkursowe, co zajęło dwa dni. Po długich sporach spowodowanych rozmaitością prezentowanych prac uzgodniono jednobrzmiący werdykt, który przytaczamy w całości.
Decyzja Sądu Konkursowego:
Jury IV Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej i Krajobrazowej w Krynicy
w składzie: Mariusz Dyduch i Michał Duława, fotoedytorzy wydawnictwa „Pascal”, Piotr Barszczowski, grafik i fotograf, Aleksander Holak, fotograf i redaktor magazynu „Foto-Kurier” oraz Konrad Myślik, reprezentujący Stowarzyszenie Artystów Młode Sztuki, po zapoznaniu się z wystawami festiwalowymi, na posiedzeniu 6 lipca 2007 r. postanowiło co następuje:
1. Nagrodę dla najlepszego Autora Festiwalu, która to nagroda przyznawana jest w postaci wydania albumu fotograficznego w Wydawnictwie Pascal decyzją Jury otrzymuje Pan Maciej Duczyński, autor wystawy „Światła Północy”. Nagrodzona wystawa prezentowana jest we frontowych witrynach Nowego Domu Zdrojowego na krynickim deptaku.
2. Nagrodę za najlepszą wystawę festiwalu przyznać Panu Jackowi Szarkowi za wystawę ”Zjawiska karpackiej puszczy”. Wystawa prezentowana jest w specjalnie do tego celu zaaranżowanej przez Autora altanie, wystawionej pośrodku Pijalni Głównej , na krynickim deptaku.
3. Nagrodę za najlepsze zdjęcie Festiwalu – przyznać Panu Marcinowi Bublewiczowi, autorowi wystawy „Echoprojekt II” za fotogram przedstawiający dziewczynkę na drodze. Wystawa eksponowana jest na piętrze kina Jaworzyna.
4. Wyróżnienie „Za wrażliwość spojrzenia” przyznać Panu Jackowi Zawadzkiemu, autorowi wystawy „Warmiński świt”, za – jak to pozwoliło sobie nazwać Jury - „tryptyk z krowami”. Wystawa eksponowana jest w sali barowej Hotelu Saol.
5. Wyróżnienie „Za oryginalność w ujęciu tematu fotografii przyrodniczej i krajobrazowej” przyznać Panu Piotrowi Tamborkowi za cykl prac „Krajobraz w podczerwieni”, eksponowany w Nowych Łazienkach Mineralnych, w galerii południowej pierwszego piętra.
Informujemy jednocześnie, że Nagroda dla Najlepszego Młodego Twórcy, w postaci stypendium przyznawana przez organizatora Festiwalu - Stowarzyszenie Artystów Młode Sztuki – oraz Szkołę Kreatywnej Fotografii trafia w tym roku do rąk Pana Szymona Lazaja, autora prezentacji zatytułowanej „Nad poziomem morza”. Wystawa eksponowana jest na parterze Pensjonatu Pan Tadeusz przy ul. Leśnej, w Krynicy.
Jury składa najserdeczniejsze gratulacje i życzenia dalszej dobrej pracy wszystkim nagrodzonym twórcom.
Na tym protokół zakończono