Sliczny kwiatek!


Program
Autorzy
Wystawy
Organizatorzy
Partnerzy
Regulamin
Archiwum
Kontakt

Patroni medialni:

TVP3

Dziennik Polski

Podroze

Foto Kurier

Polska.pl

eSponsor


II Ogólnopolski Festiwal Fotografii Przyrodniczej i Krajobrazowej Krynica Zdrój 2005


> Wystawa zbiorowa najlepszych prac II Festiwalu
Już 11 Października (wtorek) o godzinie 17:00 odbędzie się w Krakowie wernisaż wystawy najlepszych prac II Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej i Krajobrazowej Krynica-Zdrój 2005. Będzie można zobaczyć zarówno fotografie nagrodzone jak i inne wybrane prace spośród wszystkich wystaw prezentowanych podczas Festiwalu. Krakowski wernisaż będzie również okazją do spotkania z autorami eksponowanych fotografii. Wystawę będzie można oglądać we wnętrzach Dworku Białoprądnickiego w Krakowie do 20 października.

Wernisaż : 11.10.2005 godzina 17:00
Dworek Białoprądnicki w Krakowie
ul. Papiernicza 2


> 20 Lipca - środa
Dziś uczestnicy Festiwalu mieli okazję spotkać się z dyrektorem Szkoły Kreatywnej Fotografii Panem Jerzym Gawłem. Prezentacja przygotowana przez Pana Gawła zainteresowała głównie młodych fotografów, zainteresowanych podjęciem nauki w szkole fotograficznej. Popołudnie należało natomiast do Doroty Małgorzaty Satoły, która wernisaż swojej wystawy uatrakcyjniła recytacją poezji z autorskiego tomiku.Pan Jerzy Gaweł podczas spotkania w hotelu "Wysoka"

   

Wernisaż wystawy Doroty Małgorzaty Satoły

> 19 Lipca - wtorek
Dziś z gośćmi Festiwalu spotkali się fotografowie Szczepan Jabłoński i Dariusz Wilk. Liczne gratulacje odebrał Pan Jabłoński, którego w tym roku uznano najlepszym młodym twórcą Festiwalu. Natomiast Dariusz Wilk zaprezentował swoje prace podczas Festiwalu po raz drugi. Tym razem jest to ekspozycja złożona z przyrodniczych impresji pod wspólnym tytułem "Subtelność".

   Wernisaż wystawy Szczepana Jabłońskiego

> 18 Lipca - poniedziałek
Dziś goście festiwalu mieli okazję spotkać się z autorami wystaw konkursowych. Ciekawą opowieść o fotografii przyrody przygotował Bogusław Kuderewicz, którego wernisaż odbył się w kawiarni "Wisła". Adam Warlewski opowiedział o kulisach powstania zwycięskiego zdjęcia festiwalu, odebrał też nagrodę z rąk organizatorów i odpowiadał na pytania gości. Goście festiwalu mieli także możliwość spotkania się z Bartłomiejem Różańskim, którego wystawę można zwiedzać w hotelu "Continental". Czwarty dzień festiwalu zakończył się pokazem slajdów przygotowanym przez Włodzimierza Płanetę.

   

Wernisaż wystawy Bogusława Kuderewicza w kawiarni "Wisła"

   

   

Wernisaż wystawy Adama Warlewskiego w zabytkowej Pijalni "Jan i Józef"

> Wywiad z Profesorem Grzegorzem Boguszem
W specjalnym dodatku "Dziennika Polskiego" poswięconemu festiwalowi ukazał się wywiad z dyrektorem Biura Organizacji Festiwalu - Grzegorzem Boguszem. Pełna treść wywiadu
Profesor Bogusz na tle wystawy "Słodko - kwaśna Azja" w Pijalni Głównej.


> 17 Lipca - Niedziela
Dzis pierwszą atrakcją festiwalu było spotkanie z autorami wystawy "Parki Krajobrazowe Pogórza z bliska i z daleka". Po wernisażu goscie przeszli do kina "Jaworzyna" gdzie odbył się pokaz slajdów z podróży po Azji. Prowadziła go przewodniczaca festiwalowego Jury - Katarzyna Sołtyk, fotoedytorka magazynu "Podróże". Popołudniu odbyły się kolejne wernisaże wystaw konkursowych. Z gosćmi spotkał się Arkadiusz Juszczak i Alicja Stobiecka. Dzień zakończył się wernisażem wystawy "Koleje Szwajcarii" autorstwa Artura Budzowskiego.

   

Wernisaż wystawy "Parki Krajobrazowe Pogórza z bliska i z daleka"Pokaz slajdów z podróży po Azji

   

Wernisaż wystawy Arkadiusza Juszczaka w zabytkowej Pijalni "Jan i Józef"

   

Goście na wernisażu Alicji StobieckiejAlicja Stobiecka wita gości

   

Do udziału w konkursie panią Alicję namówiła mama. Na zdjęciu rodzice autorki i znajomaDwie autorki festiwalowych wystaw: Dorota Małgorzata Satoła i Alicja Stobiecka

   

Wystawa "Koleje Szwajcarii" autorstwa Artura Budzowskiego

> 16 Lipca - Sobota
Drugi dzień festiwalu rozpoczęły warsztaty fotograficzne, które poprowadził Jacek Kowalczyk z firmy Olympus. Pózniej goscie mieli okazję wysłuchać opowiesci o podróży na Lofoty, którą w wernisaż swojej wystawy wplótł Włodzimierz Płaneta. Następnie goscie przeszli do hotelu "Panorama" gdzie odbyło się spotkanie z Joanną Pacyną, autorką wystawy "Natura z bliska i z daleka". Ostatnią atrakcją było spotkanie z Michałem Oczko, zdobywca najważniejszej nagrody festiwalu - tytułu Najlepszego Autora.

   

Warsztaty fotograficzneSpotkanie z fotografem Włodzimierzem Płanetą w Pijalni Głównej

   Wernisaż wystawy Joanny Pacyny w hotelu "Panorama"Spotkanie z najlepszym autorem festiwalu - Michałem Oczko

> 15 Lipca - Piątek
Uroczystą galą w sali widowiskowej Pijalni Głównej zainaugurowano II Ogólnopolski Festiwal Fotografii Przyrodniczej i Krajobrazowej w Krynicy- Zdroju. Ogłoszono wyniki częsci konkursowej i rozdano nagrody przyznane autorom najlepszych prac. Wszystkie wystawy otwarto dla zwiedzających.Wernisażem wystawy Jacka Adama Soroki otwarto Festiwal

   

Goście na gali otwarcia FestiwaluMichał Oczko odbiera nagrodę z rąk Kamila Feliksa Sztarbały

   

Wielka wystawa fotografii z Azji autorstwa Katarzyny Sołtyk


Hotel WysokaBiuro Festiwalu w Krynicy tak jak w roku ubiegłym będzie zlokalizowane w Hotelu "Wysoka" (ul. Polna 2). Będą w nim dostępne wszystkie materiały na temat Festiwalu wraz z dokładnym programem wystaw i imprez towarzyszących, a także magazyny fotograficzne i podróżnicze oraz bogata oferta przewodników wydawnictwa "Bezdroża". W Hotelu "Wysoka" odbędą się także pokazy filmów i slajdów. Więcej...


> Prócz wystaw profesjonalistów, podczas Festiwalu prezentowane będą wystawy młodych twórców, które biorą udział w konkursie. Aby wziąć w nim udział fotografowie-pasjonaci zgodnie z regulaminem nadsyłali propozycje własnych wystaw jakie chcieliby zaprezentować podczas Festiwalu. Organizatorzy otrzymali 41 zgłoszeń. Następnie jury złożone z zawodowych fotografów i artystów współpracujących ze Stowarzyszeniem Artystów wyłoniło 11 finalistów. Ich prace reprezentują najwyższy poziom spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń - zarówno pod względem artystycznym jak i technicznym. Wystawy konkursowe będą oceniane przez zaproszonych jurorów w następujących kategoriach:

   -Najlepszy Autor Festiwalu
   -Najlepsza Wystawa Festiwalu
   -Najlepsze Zdjęcie Festiwalu

Tak jak w roku ubiegłym przewidziano też dwa wyróżnienia - za wrażliwość spojrzenia i za oryginalność ujęcia tematu fotografii przyrodniczej i krajobrazowej. Zostanie również przyznana nagroda specjalna Stowarzyszenia Artystów "Młode Sztuki" dla najlepszego młodego twórcy.


Nagrody ufundowane przez Partnerów Festiwalu:Cyfrowy aparat fotograficzny ufundowany przez firmę Olympus
Albumy od wydawnictwa "Bosz"


Przewodniki od wydawnictwa "Bezdroża"


Indeks Szkoły Kreatywnej FotografiiPrenumeraty "Podróży"Prenumeraty "Foto-Kuriera"


Książki od Wydawnictwa Jagiellonia SA


> Pierwsza edycja Festiwalu zgromadziła 32 wystawy konkursowe oraz ekspozycje profesjonalistów, które goście mogli oglądać podczas trwania imprezy. Niektóre wystawy ze względu na duże zainteresowanie zwiedzających zostały w Krynicy znacznie dłużej niż początkowo planowano. Część młodych twórców sprzedała swoje prace już w trakcie Festiwalu, kilkoro nawiązało współpracę z wydawcami kalendarzy, pocztówek i albumów. Gratulujemy sukcesów. Archiwum© 2005 by mtq & mikolaj