Sliczny kwiatek!


Program
Autorzy
Wystawy
Organizatorzy
Partnerzy
Regulamin
Archiwum
Kontakt

Patroni medialni:

TVP3

Dziennik Polski

Podroze

Foto Kurier

Polska.pl

eSponsor


II Ogólnopolski Festiwal Fotografii Przyrodniczej i Krajobrazowej Krynica Zdrój 2005

> Autorzy:
Bartłomiej Różański, z zawodu matematyk, z zamiłowania fotograf. Zafascynowany pięknem przyrody i fotografią krajobrazową. Fotografuje dla przyjemności, prezentuje swoje zdjęcia w galeriach internetowych. Współpracuje z agencją fotograficzną Photozone z Warszawy.
Podczas Festiwalu zaprezentuje wystawę: "Kolorowa radość natury"Michał Oczko, pasjonat fotografii krajobrazowo-przyrodniczej. Jak sam mówi: "Patrzenie na świat przez obiektyw aparatu jest bardziej interesujące". Fotografią zajmuje sie już blisko 7 lat. Swoje prace prezentuje w galerii autorskiej oraz galeriach internetowych.
Podczas Festiwalu zaprezentuje wystawę: "Krajobrazy z podróży całkiem bliskich"Arkadiusz Juszczak fotografią zajmuje się od roku ale jak sam mówi - zawsze interesował się przyrodą. Pewnego dnia postanowiłem spróbować uwieczniać to co do tej pory zdane było na wspomnienia - dodaje Autor. Dotychczas prezentował swoje prace w portalach internetowych. Jego największą fascynacją jest makrofotografia - chętnie fotografuje w ten sposób rośliny, owady i inne zwierzęta. Na zdjęciach uwiecznia także pejzaże.
Podczas Festiwalu zaprezentuje wystawę: "Bliżej przyrody"Szczepan Jabłoński fotografię traktuje jako hobby. Jego prace zostały wyróżnione podczas III Festiwalu Małych Form Sztuki który odbywał się w roku 2003 w Zespole Szkół Łączności.
Podczas Festiwalu zaprezentuje wystawę: "Tatrzańskie wędrówki"
Joanna Pacyna jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie, obecnie studiuje socjologię. Fotografia jest jedną z moich pasji. Zamiłowanie do niej zaszczepił we mnie Dziadek. Fotografuję od najmłodszych lat - mówi Autorka. Zajmuje się zarówno fotografią klasyczną, jak i cyfrową (Zorki, Zenit, Olympus). Chętnie dokumentuje swoje podróże po bliższej i dalszej okolicy, chwile warte zapamiętania, krajobrazy, pejzaże, architekturę, przyrodę, ludzi. Swoje prace prezentuje w galeriach internetowych.
Podczas Festiwalu zaprezentuje wystawę: "Natura z bliska i z daleka"


Jacek Adam Soroka - na co dzień profesor chemii w Politechnice Szczecińskiej, w wolnym czasie fotograf, poeta, publicysta i redaktor. Pierwsze fotografie - tonowane srebrowe - 1963. Fotografia barwna - własnoręczna obróbka - od 1965 r. Krótko slajdy, potem fotografia analogowa, analogowa skanowana i korygowana cyfrowo. Od połowy 2004 - cyfrowa. Fotografie Autora zamieszczane były przy publikacjach w kwartalniku Politechniki Szczecińskiej "Inżynier", w opracowaniach Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki (III i IV) - 4 wydawnictwa Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego.
Podczas Festiwalu zaprezentuje wystawę: "Piękno obok nas"


Dariusz Wilk zajmuje się fotografia krajobrazowa i przyrodnicza. Uwiecznia wschody i zachody słońca, pejzaże górskie, świat roślin. Interesuje go również portret, a także fotografia o charakterze kronikarskim. Jego prace prezentowane były w ramach wielu konkursów i wystaw. Do najnowszych osiągnięć należą: wyróżnienie specjalne od Foto-Klubu Krośnieńskiego Domu Kultury za zdjęcie "Wrota niebios" w konkursie "Leśne Fotografie", wystawa indywidualna "Góry w fotografii" prezentowana w Krośnieńskim Domu Kultury, wystawa indywidualna "Wschody i zachody słońca" a także prezentacja "Papież Tajemnicy Światła" w Kościele Księży Michalitów w Miejscu Piastowym. W swoim dorobku ma również nagrodę Prezydenta Miasta Krosna za zdjęcie "Oczekiwanie" zdobytą w Konkursie Fotograficznym "Zabytki poprzemysłowe terenu Podkarpacia".
Podczas Festiwalu zaprezentuje wystawę: "Subtelność"


Alicja Stobiecka traktuje fotografię jako sposób patrzenia na świat. Początkowo fotografia towarzyszyła Autorce jako narzędzie pracy podczas studiów architektonicznych. Później zmieniła się w hobby. Do osiągnięć Autorki, należą wyróżnienia zdobyte na ogólnopolskim konkursie fotograficznym, na fotografię kapliczki i krzyża przydrożnego, organizowanym przez Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, wyróżnienie ze strony "Archivolty" podczas tegoż konkursu. W tym roku Autorka uczestniczyła także w konkursie fotograficznym "Skarby Małopolski".
Podczas Festiwalu zaprezentuje wystawę: "Przed zachodem słońca"

Bogusław Kuderewicz uczestniczył dotychczas w kilku plenerach fotograficznych organizowanych przez resort Obrony Narodowej. Po ukończeniu szkoły średniej w 1977 roku został słuchaczem szkoły chorążych w Centralnym Ośrodku Szkolenia Wojsk Łączności w Legnicy, w specjalności eksploatacja i konserwacja EMC. W latach 1979 - 2003 w służbie zawodowej, którą odbywa we Wrocławiu.
Podczas Festiwalu zaprezentuje wystawę: "Listopadowe Impresje"
Dorota Małgorzata Satoła traktuje fotografię jako jedną z artystycznych pasji. Przy okazji wędrówek wakacyjnych, a także podczas plenerów malarskich nie rozstaję się z aparatem fotograficznym. Pozwala mi to uchwycić w kadrze ulotne zjawiska przyrodnicze: intrygująco ułożone chmury, ciekawie uformowane drzewa - wymienia Autorka. Dotychczas brała udział w wystawie fotograficznej "Ocalone dziedzictwo" i konkursie fotograficznym "Jeden dzień z życia miasta". Zdobyła również wyróżnienie w trzeciej edycji konkursu "Kapliczki Małopolski".
Podczas Festiwalu zaprezentuje wystawę: "Krajobrazy i skojarzenia"


Adam Warlewski wśród swoich najnowszych dokonań w dziedzinie fotografii może pochwalić się wyróżnieniem w konkursie "Leśne Fotografie" organizowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie. W roku 2004 zdobył pierwszą nagrodę w konkursie fotograficznym pt. "Impresje ogrodowe" organizowanym przez ogólnopolski miesięcznik "Ogrody". W jego dorobku znalazło się też pierwsze miejsce w konkursie fotograficznym o tematyce żeglarskiej ogłoszonym przez miesięcznik dla miłośników żeglarstwa pt. "Rejs". Zdobył również pierwsze miejsce w kategorii "Przyroda" w siódmej edycji konkursu fotograficznego ogłoszonego przez firmę INKTEC. Prace autora znalazły się również na wystawie pokonkursowej XIII-ego Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2004. Jedną z nagród przyznanych Autorowi jest też wyróżnienie trzech fotografii w konkursie pt. "Europejskie grzybobranie" organizowanym przez serwis internetowy.
Podczas Festiwalu zaprezentuje wystawę: "Przyrodnicze impresje"


Magdalena Budzyń fotografią przyrodniczą zajmuje się od 8 lat. Swoje prace prezentowała dotychczas na łamach czasopism przyrodniczych ("Przyroda Polska", "Wszechświat", "Echa Leśne", "EkoŚwiat"), wystawach przyrodniczych organizowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Pogórza w Tarnowie; brała także udział w organizowanym przez Towarzystwo Ochrony Przyrody "Salamandra" konkursie "Foto-Eko" w 2000 roku (wyróżnienie), a także w III edycji konkursu "Parki Narodowe" organizowanym przez Kampinoski Park Narodowy. Najczęściej fotografuje krajobraz i żywą przyrodę na terenie Pogórza, co związane jest z jej pracą zawodową.


Joanna Rachwał fotografuje od 10 lat. Swoje prace prezentowała na wystawach fotograficzno - przyrodniczych organizowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Pogórza w Tarnowie oraz na łamach czasopism przyrodniczych. Na fotografiach uwiecznia przyrodę, krajobraz i architekturę najbliższej okolicy. Ulubionym tematem w zakresie fotografii jest świat owadów, ptaków, roślin, a także architektura miast. Od czterech lat zajmuje się zawodowo ochroną przyrody i krajobrazu.


Paweł Kozioł - jego pasja są fotografia i góry. Podglądanie i uwiecznianie przyrody na kliszy fotograficznej to jeden ze sposobów dokumentowania przyrody w ramach wykonywanej pracy w Zespole Parków Krajobrazowych Pogórza w Tarnowie. Wolny czas poświęca na wyjazdy głównie w góry od Bieszczad po Alpy skąd pochodzi jego znaczna część kolekcji zdjęć. Swoje prace prezentował na wystawach przyrodniczych organizowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych Pogórza w Tarnowie (m.in. Kraków, Tarnów), na wystawie autorskiej w Tarnowie oraz na łamach czasopism przyrodniczych (Przyroda Polska, Wszechświat). Brał także udział w konkursie "Foto - Eko" w 2000 roku (wyróżnienie) organizowanym przez TOP "Salamandra".


Włodzimierz Płaneta - fotografią zajmuje się zawodowo od 1986 r. Stale współpracuje jako fotograf niezależny z krakowską prasą. Ulubione tematy: krajobraz, portret charakterystyczny, akt i Kraków. Brał udział w ok. 100 wystawach, otrzymał ponad 40 nagród i wyróżnień. Od jedenastu lat w Krakowskim Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki prowadzi autorskie Warsztaty Fotograficzne oraz Stałą Galerię Fotografii "Warsztaty Fotograficzne". Organizator 30 Otwartych Plenerów Fotograficznych we wsi Mostki, corocznych plenerów w Pradze, wypraw fotograficznych do północnej Skandynawii, Lofoty, Wyspy Owcze i Islandii. Redaktor założyciel ukazującego się od 2001 roku Biuletynu Informacyjnego "Warsztaty Fotograficzne". Członek jury ogólnopolskich konkursów fotograficznych. Od 1998 r. prowadzi w Krakowie Studio Fotografii Użytkowej "Fabryka Zdjęć".


Artur Budzowski jest doktorem chemii, pracownikiem naukowym Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zawodowo zajmuje się syntezą organiczną. Jego drugą pasją jest fotografia dokumentalna zabytków techniki związanych z kolejnictwem. Jest członkiem Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych. Jego fotografie dotyczące kolei polskich ukazywały się na łamach hobbystycznego miesięcznika "Świat Kolei".
Podczas Festiwalu zaprezentuje wystawę: "Koleje Szwajcarii"


Katarzyna Sołtyk - Dziennikarz, fotograf i podróżnik. Fotoedytor w Magazynie Turystycznym "Podróże". Stała współpracowniczka polskiej edycji Magazynu "National Geographic". Ma na swoim koncie dziesiątki, a nawet setki publikacji w prasie - począwszy od prasy codziennej, poprzez poważne tygodniki, miesięczniki popularno-naukowe, kobiece, podróżnicze oraz ekskluzywne pisma branżowe. Współautorka kilku książek (przewodniki i tytuły popularno-naukowe). Organizowała i uczestniczyła w wielu wyprawach po Afryce, Ameryce Północnej, Australii i Nowej Zelandii. Od kilku lat zafascynowana Azją Południowo-Wschodnią, gdzie urzeka ją nie tylko przyroda, krajobraz, ale i ludzie. - Należę do tych szczęściarzy, dla których pasja i praca to jedno - opowiada autorka.
Podczas Festiwalu zaprezentuje wystawę: "Słodko - kwaśna Azja"


<- Powrót do strony głównej


© 2005 by mtq & mikolaj