Stowarzyszenie Artystów Młode Sztuki prezentuje:

Kontakt / 2004 / 2005


aktualności
program
autorzy
wystawy
regulamin
organizatorzy
partnerzy
archiwum
faq
kontakt 


Patroni medialni:
© Stowarzyszenie Artystów Młode Sztuki» FAQ - Najczęściej zadawane pytania

W przypadku zakwalifikowania się do drugiego etapu konkursu trzeba przygotować własną wystawę, czy to duży koszt?

Kształt wystawy uczestnik konkursu określa sam. Chociaż wystawy powszechnie kojarzą się z dużymi i drogimi w przygotowaniu ekspozycjami to w konkursie niczego takiego nie wymagamy. Duże, profesjonalne wystawy będzie można zwiedzać w części przeznaczonej dla zawodowych fotografów, natomiast ekspozycje oceniane w konkursie dla młodych twórców powinny być przygotowane na miarę możliwości i zgodnie z pomysłem autora biorącego udział w konkursie. Ilość prezentowanych odbitek nie musi być duża, tak samo ich rozmiar czy rodzaj oprawy. Tym samym koszt przygotowania prac do konkursu wbrew pozorom nie przekracza kosztów wzięcia udziału w większości organizowanych w Polsce konkursów fotograficznych.
Jeżeli natomiast uczestnik drugiego etapu konkursu ma życzenie przygotować wystawę w sposób wymagający większych nakładów finansowych to organizatorzy - tak jak w przypadku poprzednio opisanej opcji nie czynią ku temu przeszkód.

Jakie korzyści z przygotowania własnej wystawy ma uczestnik biorący udział w konkursie, jeśli nie wygra żadnej nagrody?

Podstawową korzyścią wynikającą z przygotowania własnej wystawy jest możliwość zaprezentowania swoich prac szerokiej publiczności z czego większość osób zwiedzających ekspozycję to ludzie pasjonujący się fotografią przyrodniczą, a zatem potrafiący docenić dobre fotografie. Na wernisaże wystaw organizatorzy Festiwalu zapraszają ponadto przedstawicieli i fotoedytorów z wydawnictw prasowych i książkowych, a zatem Autor wystawy ma okazję porozmawiać bezpośrednio z osobami, które zajmują się dobieraniem i kupowaniem zdjęć do publikacji. W ten sposób kilkoro z uczestników Festiwalu nawiązało owocną współpracę z wydawcami. Zdarza się też, że pojedyncze prace z wystawy są kupowane przez zwiedzających bezpośrednio od Autorów w czasie krynickiego Festiwalu. Zdarzyło się również, że jedna z wystaw prezentowanych podczas I edycji Festiwalu została w całości kupiona od Autorki przez właściciela hotelu i do dziś zdobi biura firmy, która ją zakupiła. Osobnym aspektem jest dalsza prezentacja najlepszych wystaw w innych miastach Polski organizowana przez Stowarzyszenie Artystów, już po zakończeniu Festiwalu.

Co zapewniają Organizatorzy Festiwalu autorom biorącym udział w konkursie?

Zgodnie z postanowieniami regulaminu organizatorzy zapewniają twórcom biorącym udział w konkursie bezpłatne miejsce ekspozycji wystawy, patronaty medialne obowiązujące dla wszystkich wystaw, a także prezentację osoby i twórczości Autora w materiałach dotyczących Festiwalu. W praktyce oznacza to dokonywanie przez Organizatorów licznych ustaleń i umów z właścicielami obiektów udostępniających Autorom swoje powierzchnie. Rezerwacji sali przeznaczonej do prezentacji wystawy trzeba dokonywać z minimum półrocznym wyprzedzeniem, jednocześnie konieczne jest zorganizowanie świadczeń reklamowych na rzecz właścicieli pomieszczeń, które otrzymują oni w zamian za udostępnienie miejsca młodemu twórcy. Oznacza to, że przygotowania do każdego kolejnego Festiwalu dla organizatorów rozpoczynają się równo z dniem zakończenia poprzedniej edycji imprezy.

Po co Organizatorom zdjęcie osoby biorącej udział w konkursie?

Głównym założeniem festiwalowego konkursu jest prezentacja i promocja młodych twórców. W związku z tym organizatorzy pragną szczególnie wyróżnić kilkanaście osób zakwalifikowanych do finału spośród wszystkich uczestników imprezy. Zależy nam aby Autorzy wystaw byli rozpoznawalni w trakcie Festiwalu tak aby zaproszeni przez nas wydawcy, dziennikarze i inni goście mogli bez trudu odnaleźć Autora, którego wystawa ich zainteresuje.


<- Powrót do strony głównej