Stowarzyszenie Artystów Młode Sztuki prezentuje:

Kontakt / 2004 / 2005


aktualności
program
autorzy
wystawy
regulamin
organizatorzy
partnerzy
archiwum
faq
kontakt 


Patroni medialni:
© Stowarzyszenie Artystów Młode Sztuki» Partnerzy

Działalność Austriackiego Konsulatu Generalnego w Krakowie i Austriackiego Forum Kultury w Krakowie obejmuje 5 województw Polski Południowej: dolnośląskie, opolskie, górnośląskie, małopolskie i podkarpackie. Do priorytetowych zadań obu placówek należy: realizacja projektów promujących kulturę i sztukę austriacką, również we współpracy z polskim instytucjami kultury i placówkami oświatowymi, rozwijanie wymiany z uczelniami wyższymi i szkołami, wspieranie działań Bibliotek Austriackich (Österreich-Bibliotheken) we Wrocławiu, Opolu, Krakowie i Przemyślu, realizacja wspólnych projektów z Instytutem Austriackim (Österreich Institut), realizacja projektów wspierających współpracę regionalną w wielu dziedzinach między Austrią i Polską Południową (seminaria, konferencje, warsztaty).

Austriacki Konsulat Generalny w Krakowie posiada własną galerię przy ul. Cybulskiego 9, gdzie mają miejsce liczne koncerty, wystawy, spotkania etc.
http://www.austria.krakow.plWydawany od 1998 roku miesięcznik "Podróże" jest najlepszym poradnikiem dla podróżników i turystów. "Podróże" to pomysły na weekend, urlop, wakacje dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzać wolny czas i poznawać bliższy i dalszy świat. Wszystkie informacje w miesięczniku "Podróże" są sprawdzone i pewne. Teksty i rekomendacje powstają w czasie prawdziwych podróży. Informacje są zawsze aktualne. "Podróże" to pasja i wiedza.Firma Olympus istnieje blisko 80 lat. Działa w Europie, Azji i Ameryce Płn. Pierwsze europejskie biuro powstało w 1963 r. Dzisiaj dla Olympusa pracuje w Europie 2 500 osób z 26 krajów. W Polsce Olympus jest obecny od ponad ćwierćwiecza. Od 1997 roku istnieje jako Olympus Optical Polska Sp. z o.o. Zatrudnia prawie 50 wysokowykwalifikowanych specjalistów, których celem jest realizacja podstawowego zadania firmy: tworzenie w oparciu o wyrafinowane technologie nowych wartości w postaci produktów i usług przyjaznych użytkownikom i środowisku. Od początku istnienia konsekwentnie wyznacza nowe standardy w endoskopii medycznej, diagnostyce laboratoryjnej, mikroskopii edukacyjnej i laboratoryjnej. W oparciu o precyzyjne urządzenia oraz systemy optoelektroniczne Olympus stworzył technologie wykorzystywane w przemyśle, medycynie i życiu codziennym.More Than Explore organizuje wyprawy trampingowe dla wszystkich tych, którzy nie boją się aktywnego wypoczynku i chcą przeżyć niezapomniane przygody. Każdy znajdzie coś dla siebie a w razie wątpliwości doradzimy przy wyborze właściwego wyjazdu. Zapraszamy zarówno nowicjuszy jak i doświadczonych turystów czy podróżników. Nasze wyjazdy nie ograniczają się tylko do zdobywania szczytów. Odwiedzamy miejsca atrakcyjne krajobrazowo i przyrodniczo. Spotykamy prostych ludzi by z bliska przyjrzeć się ich życiu jakże innemu od tego, do którego przywykliśmy. Tam gdzie to możliwe czekają nas dodatkowe atrakcje takie jak: canyoning, rafting, bungee jumping, nurkowanie i nie tylko... Dla firm mamy specjalną ofertę imprez integracyjnych, które możemy zorganizować praktycznie wszędzie: w górach, jaskiniach, na pustyni, w dżungli, w powietrzu, na lądzie i w wodzie.

More Than Explore
Gliwice 44-100
Ul. Zwycięstwa 41/2
Tel: +48 32 331 44 24
Fax : +48 32 335 47 19
Mail: office@mte.pl
http://www.mte.plWydawnictwo Pascal powstało w 1991 roku w Bielsku-Białej, jako niewielkie, zatrudniające pięć osób, wydawnictwo z całkowicie polskim kapitałem. Dziś jest liderem wśród wydawnictw turystycznych - posiada ponad 50% rynku przewodników turystycznych, a dzięki rozpoczętej w 2000 roku współpracy z niemiecką firmą Mairs Geographischer Verlag, jest również czołowym dostawcą map i atlasów samochodowych.
W 1996 roku wydawnictwo zaczęło gromadzić zasoby informacyjne dotyczące polskiej infrastruktury turystycznej. Na podstawie tej ogromnej bazy danych, stale uzupełnianej i aktualizowanej, od lat powstają przewodniki i informatory. Dzięki posiadanym zasobom informacyjnym Pascal jest dostawcą treści turystycznych dla instytucji rządowych i pozarządowych. W latach 2001-2003 wydawnictwo zrealizowało między innymi kontrakt z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, polegający na opracowywaniu tekstów i przygotowaniu folderów mających promować Polskę na arenie międzynarodowej w przeddzień akcesji do Unii Europejskiej.
Od 4 listopada 2004 roku wydawnictwo funkcjonuje jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Właścicielem Wydawnictwa Pascal sp. z o.o. jest Grupa Onet.pl, notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, wchodząca w skład jednego z największych holdingów medialnych - Grupy ITI.
http://www.multikino.plBayer to międzynarodowy koncern chemiczno-farmaceutyczny, działający w sektorze ochrony zdrowia (Bayer Health Care), środków ochrony roślin (Bayer CropScience), wyskokospecjalistycznych materiałów (Bayer MaterialScience). Grupa Bayer zatrudnia na ćwiecie ponad 93 tys. pracowników, a wartość sprzedaży w 2004 roku wyniosła 23,278 mld euro. Najważniejsza produkcja firmy Bayer ulokowana jest w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji.

Firma Bayer należy do światowych liderów w produkcji najwyższej jakości tworzyw sztucznych (poliuretany, kauczuki) oraz chemikaliów znajdujących zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, elektronicznym, spożywczym i in. Po przejęciu w roku 2002 firmy Aventis, Bayer jest także światowym liderem w produkcji środków ochrony roślin i nowoczesnych technologii stosowanych w rolnictwie. Segment ochrony zdrowia Bayera obejmuje powszechnie znane leki bez recepty (m.in. Aspirin, Alka-Seltzer, Rennie, Supradyn, Tabcin), szeroką gamę produktów weterynaryjnych, farmację, jak i najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny.

Badania i rozwój naukowy to priorytetowe zadania firmy Bayer na świecie, która w 2004 roku wydała na ten cel prawie 2 mld euro. Dzięki temu możliwe jest tworzenie nowych, innowacyjnych produktów służących ochronie zdrowia i gwarantujących wysoką jakość życia. Nową misję firmy najlepiej wyraża hasło kampanii wizerunkowej: "Bayer. Science for a Better Life"

Bayer Sp. z o.o.
Al.Jerozolimskie 158
02-326 Warszawa
http://www.bayer.com.pl


Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego, założony w 1783 roku z inicjatywy Komisji Edukacji Narodowej, jest najstarszym ogrodem botanicznym w Polsce. Położony jest niemal w centrum Krakowa i zajmuje powierzchnię 9.6 ha. Posiada ponad 5000 gatunków roślin skupionych w kilkunastu tematycznych kolekcjach gruntowych oraz w trzech kompleksach szklarni, gdzie prezentowane są rośliny pochodzące z cieplejszych stref klimatycznych Ziemi. Do najcenniejszych należą kolekcje storczyków, sagowców i palm oraz stare, ponad stuletnie okazy drzew i krzewów. Ogród posiada też Muzeum zlokalizowane w zabytkowych wnętrzach Collegium Śniadeckiego, gdzie można zobaczyć stare okazy botaniczne ilustrujące długą historię Ogrodu, a także zbiory przywiezione przez krakowskich botaników z wypraw do krajów tropikalnych.

Na terenie Ogrodu organizowane są liczne wystawy artystyczne - głównie malarstwa i fotografii, a także koncerty i spotkania poetyckie. Od kilku lat Ogród Botaniczny UJ jest organizatorem Międzynarodowego Konkursu na Muzykę Ogrodową, a także bierze udział w różnych imprezach krakowskich, jak Festiwal Nauki, Noc Muzeów, Dni Otwarte Muzeów czy zorganizowane po raz pierwszy w tym roku Święto Ogrodów.

Ogród Botaniczny UJ
31-580 Kraków, ul. Kopernika 27
tel. 0-12-66 336 35, 0-12- 421 26 20
hortus@ib.uj.edu.pl
http://www.ogrod.uj.edu.pl


SwiatObrazu.pl jest najstarszym (powstał w 1999 roku) oraz najczęściej odwiedzanym (ponad 100 tys. odwiedzin miesięcznie) serwisem informacyjnym poświęconym tematyce fotografii cyfrowej, cyfrowemu wideo oraz nowym technologiom przetwarzania obrazu. Zróżnicowana zawartość serwisu czyni go cennym źródłem informacji dla użytkowników zaawansowanych i początkujących.
SwiatObrazu.pl dostarcza każdego dnia najświeższe informacje (aktualności, testy, artykuły, wywiady) tysiącom użytkowników sieci Internet. SwiatObrazu.pl promuje fotografię cyfrową w Polsce (IV Edycje Cyfrowej Kreacji Obrazu), od 5 lat jest Patronem Medialnym Międzynarodowych Targów Łódzkich Film Video Foto oraz organizuje konkursy fotograficzne, w których biorą udział tysiące uczestników.
http://www.swiatobrazu.plHotel SAOL znajduje się w centrum Krynicy Zdroju w odległości 150 m od deptaku krynickiego, kompleksu pijalni oraz sal zabiegowych. Dysponuje 65 miejscami noclegowymi w komfortowo wyposażonych pokojach (łazienka, TV-SAT, internet, telefon, lodówka). Do dyspozycji gości 7 luksusowych klimatyzowanych apartamentów (4 dwupoziomowe, 2 z kominkami), pokoje 1, 2 i 3-osobowe. W obiekcie znajduje się klimatyzowana sala konferencyjno-bankietowa wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt multimedialny oraz dostęp do internetu. W ogrodzie hotelowym znajduje się góralska chata z grillem.

Hotel "Saol"
ul. Zdrojowa 16
33-380 Krynica Zdrój

tel: +48 18 471 58 58
fax: +48 18 471 58 33
e-mail: hotel@saol.com.plSzkoła Kreatywnej Fotografii jest dwuletnią szkołą pomaturalną. Nauka trwa od października do czerwca w systemie dziennym i zaocznym. Każdy semestr kończy się sesją egzaminacyjną, a cały cykl kształcenia wykonaniem i obroną pracy dyplomowej. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie absolwenta wszechstronnie przygotowanego do podjęcia pracy, świadomego nowoczesnych trendów w fotografii i znającego dobrze warsztat. Zdobyta w szkole wiedza i rozwinięta wrażliwość artystyczna zdecydują o sukcesie we współpracy z mediami, agencjami reklamowymi i wydawnictwami oraz pozwala na kreatywne, niekonwencjonalne kroki na polu zawodowym."Panorama" położona jest w centrum Krynicy na południowym stoku góry "Jasiennik". Otoczony zielenią stwarza komfortowe warunki wypoczynku. Hotel oferuje 150 miejsc w przestronnych 1 i 2 osobowych pokojach z aneksami wypoczynkowymi. O.R.W. "Panorama" dysponuje kompleksem rekreacyjno - zabiegowym w skład którego wchodzi basen, siłownia, sala gimnastyczna, sauna, masaż wodny a także masaż klasyczny, kąpiel zmienno-cieplna, bicz szkocki, fizjoterapia. Do dyspozycji Gości jest również kawiarnia, bilard oraz ping-pong. Hotel posiada klimatyzowane, profesjonalnie wyposażone dwie sale konferencyjne na 140 miejsc zapewniające gościom optymalne warunki pracy podczas sympozjów i zjazdów. Godna polecenia jest także znakomita kuchnia serwująca potrawy tradycyjne i regionalne.

ORW Panorama
ul. Wysoka 15
33-380 Krynica

tel. +48 18 471 28 85 (86...89)
tel. +48 18 471 56 45
fax +48 18 471 54 15
e-mail: panorama@krynica.plUzdrowisko Krynica-Żegiestów posiada korzystne warunki bioklimatyczne, naturalny krajobraz, bogactwo wód mineralnych o wysokim stopniu mineralizacji, ponad 200-letnie tradycje przyrodolecznicze i charakterystyczny klimat o cechach klimatu podalpejskiego. Zachęca atmosfera "spotkania u wód" umożliwiająca proces regeneracji organizmu w szczególnie korzystnych warunkach. XIX-wieczna architektura, harmonijnie powiązana z zielenią dostarcza przeżyć estetycznych, zaś odpowiednie zagospodarowanie (liczna sieć ścieżek zdrowia o różnej skali trudności, kolej linowo-terenowa i gondolowa, kryte lodowisko, szlaki rowerowe i narciarskie) zapewnia atrakcyjny pobyt. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu, kładu krążenia, układu oddechowego, przewodu pokarmowego, przemiany materii, dróg moczowych
http://www.ukz-uzdrowisko.krynica.com.plObiektywni.pl to nowa galeria skupiająca sympatyczną i szybko rosnącą społeczność fotografów. Można tutaj publikować zdjęcia już co 24 godziny a najważniejsza jest konstruktywna krytyka, czyli merytoryczny komentarz do zdjęcia. Zajrzyj, załóż konto i porozmawiaj rzeczowo i z kulturą o fotografii.
http://www.obiektywni.plE-beskidy.com czyli Beskidzki Serwis Internetowy jest stroną przeznaczoną dla kochających Beskidy od Beskidu Śląskiego po Bieszczady. Na beskidzkich stronach znajdziemy propozycje wycieczek górskich, bazę noclegową, galerie zdjęć, relacje oraz informacje o imprezach turystycznych. W zimie także serwis narciarski. Przed wyjściem na beskidzkie szlaki koniecznie musisz odwiedzić wirtualne Beskidy!
http://www.e-beskidy.comDom Wczasowy Amphora to kameralny budynek w centrum Krynicy w zacisznej bocznej ulicy u podnóża Góry Parkowej. Oferujemy 80 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2, 3, 4 osobowych i apartamentach, nowocześnie urządzonych, z łazienkami (prysznic), TV, czajnik elektryczny.

Z.P.U.H "KOMBUD" s.c. w Radomiu
Dom Wczasowy AMPHORA
ul. Świdzińskiego 12
33-380 Krynica-Zdrój


<- Powrót do strony głównej